Možná si kladete otázku, k čemu je anketa vlastně prospěšná. Tak budeme mít možná oficiálně potvrzené, že máme nejkrásnější strom v Evropě. Nad hloubkou ankety se zamysleli i lidé z Vysočiny a svým rozhodnutím dali soutěži zcela nový rozměr. Mikroregion Bystřicko se rozhodl pro unikátní krok. Za každý poslaný hlas, který získá kráskaz Vírské přehrady, vysadí dobrovolníci jeden strom.

„.Mikroregion Bystřicko přijal usnesení, že zajistí dobrovolnickou výsadbu stejného počtu stromů, kolik hlasů borovice v anketě Evropský strom roku obdrží. Jsme přesvědčeni, že na tuto výzvu uslyší všichni její obdivovatelé a že nám pomohou náš závazek naplnit,“ vysvětluje starosta Víra Ladislav Stalmach.

Už teď je proto jasné, že okolí vodní nádrže se bude zelenat. Dobrovolníci tady vysadí přes 20 tisíc nových sazenic. To je počet hlasů, který zatím získala česká favoritka a určitě není konečný. Minulý rok vítězná mandloň z Maďarska získala 45 tisíc hlasů. Některé ročníky ankety se přehouply i přes 70 tisíc.

Kolik stromů nakonec místní vysází, bude jasné 17. března.

Výsadbu stromů podporuje také Nadace Partnerství, která je národní pořadatelem ankety. Od podzimu má celonárodní výsadbová výzva Sázíme budoucnost, která je zaměřena na stromy ve městech a volné krajině, na kontě už přes 570 tisíc stromů.

Už více než týden vévodí Chudobínská borovice 10. ročníku ankety Evropský strom roku. V hlasování ji zatím podpořilo asi 21 tisíc lidí a každou hodinu přibývají další.

Hlasovat můžete do 17.3 zde: https://www.treeoftheyear.org/vote

Foto: Jitka Šťouračov

Čtěte také:

Zdroj: Enwiveb. Úvodní foto: Profimedia.cz

Předchozí článekBude mě mít někdo rád? Zeptal se autistický mladík. Odpověď šokovala rodinu a celý svět.
Další článekZáchranář plní poslední přání pacientům. Už 14 tisíc lidí díky němu viděli jejich milovaná místa.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno