Celý svoji kariéru pomáhal lidem a pokračuje s tím i po skončení práce záchranáře. Kees Veldboer s manželkou založili organizaci, která pomáhá těžce nemocným pacientům plnit jejich přání.

Kees se během své kariéry staral o těžce nemocného pacienta, jehož sen bylo naposledy vidět Rotterdamský přístav. Kees mu přání splnil a rozhodl se, že přání splní i ostatním pacientům.

Foto: Facebook/Stichting Ambulance Wens Nederland

Přibližně 14 tisíc pacientů se tak díky manželům podívalo na své oblíbená místa. „Moc mě těší, když vidím, že jsou ti lidé šťastní. Pro nás je to maličkost, pro ně je to výjimečná věc,“ řekl Kees.

Jedno přání mu však utkvělo v paměti. Splnil přání ženě, která byla v nemocnici už několik měsíců a měli ji převést do hospicu. „Měla jediné přání. Chtěla, abychom ji odvezli domů. Stála před svým domem asi hodinu a jen se dívala. Dva dny poté zemřela. Bylo to krásné přání, které pro ni mělo velký význam,“ dodal.

Někteří lidé chtějí vidět umělecká díla, někteří chtějí zase na výlet. Kees však splnil přání i fotbalovým fanouškům. Jedna babička se díky Keesovi mohla naposledy setkat se svým vnoučkem. Druhá zase mohla jít na svatbu. Starší manželé si přáli spolu ještě vidět sníh.

Foto: Facebook/Stichting Ambulance Wens Nederland

Organizace manželů nabízí pacientům to, co pro ně blízcí nemohou udělat. Většinou jde o pacienty, kteří se nemohou postarat sami o sebe a vyžadují 24 hodinovou péči. Proto je v organizaci 270 dobrovolníků, kteří jsou vyškolení. „Nepomáháme jen pacientům, ale i jejich rodinám a přátelům. Víme, že nedokážeme ovlivnit jejich stav, ale dokážeme je potěšit na sklonku jejich života,“ uzavřel Kees.

Foto: Facebook/Stichting Ambulance Wens Nederland
Foto: Facebook/Stichting Ambulance Wens Nederland

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekCo hlas, to strom. Dobrovolníci vysází desítky tisíc sazenic za podporu Chudobínské borovice.
Další článekSkvělé: Skládku odpadu Michail změnil na krásný borovicový les.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno