Jaderná elektrárna Temelín otevřela novou část parku a to v místě, které dříve sloužilo jako černá skládka. Teď už Vás na procházce čeká zpěv ptáků, dvousetleté stromy, které jsou vysoké přes 20 metrů, ale i třeba zpevněné cesty.

Ještě nedávno zde ležely sutě, gauče, televizory a neidentifikovatelný, těžko tříditelný, odpad. To už je ovšem minulostí. Energetici odpad po nezodpovědných lidech vytřídili a odvezli na vlastní skládku. Umožnilo to vznik nového lesního parku, který navazuje na zámecký park kolem infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Návštěvníci se mohou kochat asi čtyřmi stovkami stromů

Najdete zde téměř všechny české druhy včetně ovocných dřevin. „Dohromady celý park vytváří velmi dobré prostředí pro hmyz a různé druhy ptáků,“ uvedl architekt Luboš Bartl.

Park má devět hektarů, vycházkový okruh má přibližně kilometr a milovníci přírody si doslova budou chrochtat. „Procházka parkem není o plnění úkolů nebo získání informací jako u klasických naučných stezek. Je to o přírodě a jak se říká – vyčištění hlavy a dobití baterek. Do budoucna do parku doplníme několik přírodních míst k posezení,“ dodal ředitel elektrárny Jan Kruml.

Sanace místa, kde ještě nedávno byly černé skládky, trvala čtyři měsíce a ČEZ vyšla na čtyři sta tisíc korun.

Čtěte také:

Zdroj: Swoaze.

Předchozí článekKábulské ženy přestavěly jídelní vozíky na dezinfekční. Vyrážejí do ulic bojovat s koronavirem
Další článekDesetiletý školák Max vybral stovky tisíc korun pro hospic. A to opravdu netradičním způsobem

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno