Zbytečné pomluvy škodí každému….bez ohledu na to, jestli je dotyčný přímo zapojen do debaty, nebo se to děje za jeho zády.

Pomlouvání může pro někoho znamenat zábavu, opak je však pravdou. Na lidi má pomlouvání zlý vliv. Hlavně pokud jde o člověka, kterého pomlouváte. Má to ale i negativní účinek na lidi, kteří samotné neopodstatněné informace rozšiřují.

Lidé, kteří “drbnou“ druhé za jejich zády, se pro ostatní stávají neuctiví a nedůvěryhodní. Uznávaný psycholog Laurent Beque tvrdí, že až 60% rozhovorů mezi dospělými lidmi je o člověku, který není součástí konverzace.

Většina lidí je ovlivněná médii a sociálními sítěmi, kde se vždy řeší osudy těch druhých. Podle psychologů mají lidé tendenci při pomlouvání říct více i o vlastním soukromí v domněnce, že si tím získají větší důvěru. Problém ale je ten, že člověk, který neustále pomlouvá, už necítí žádnou vinu za šíření pomluv. Přijde mu to zkrátka přirozené.

Bohužel ne každý pozná, zda jde o pomluvu. Spoustě lidem je pomlouvání nepříjemné, ne každý ovšem ví, jak se z této nepříjemné debaty vyvléci.

Přitom by stačilo použít jednu větu. „Proč mi tohle říkáš?“ Tato jednoduchá věta Vám pomůže uniknout z debaty, které není příjemná. Když položíte tuto otázku, možná tím druhou osobu zaskočíte. Nicméně příště bude vědět, že o klepy nemáte zájem.

Už jste četli?

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekSúdán zavádí nové zákony, jsou spravedlivější pro ženy a menšiny. Zakazují také ženskou obřízku
Další článekŽenu s Downovým syndromem nechtěli zaměstnat. Nevzdala se a dnes řídí svoji firmu se třinácti zaměstnanci

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno