Rozloučka s koronavirovými omezeními a vítání prázdnin. To se bude slavit už zítra na Karlově mostě, kde spolek Piána spolu s radnicí Prahy 1 připraví půlkilometrový stůl pokrytý bílým ubrusem, na který bude moci položit své jídlo a za který budou moci kolemjdoucí zasednout.

Už zítra v 18 hodin to vypukne.                               

„Na 515 metrů dlouhém Karlově mostě vytvoříme 515 metrů dlouhý stůl s bílými ubrusy a květinami ve vázách. K této tabuli pozveme hosty. Může přijít kdokoliv, vstupné se neplatí. Podmínkou ale je, aby každý něco donesl. Někdo třeba napeče bábovku, koláče, nebo třeba husu,“ přiblížil myšlenku společného setkání kavárník Ondřej Kobza ze spolku Piána na ulici, který akci ve spolupráci s Prahou 1 organizuje.

„Chceme tím vyslat signál, že se zde opět žije a těšíme se na všechny slušné návštěvníky Prahy, kteří přijedou za jejími krásami,“ starosta městské části Petr Hejma, ten dále poznamenal, že vzhledem k tomu, že největší turistické lákadlo Česka je kvůli uzavření hranic téměř prázdné, půjde o neopakovatelnou akci.

Foto :Praha 1.

„Jedním z nejvýznamnějších Čechů je svatý Jan Nepomucký, patron všech mostů. Most je velkým symbolem propojení. Chceme si ověřit, jestli si můžeme navzájem důvěřovat. Jestli můžeme sedět vedle někoho cizího a nabídnout mu třeba česnekovou pomazánku, kterou jsme doma připravili,“ dodal Kobza.

Kvůli hygienickým a organizačním důvodům nebude ani úterní hostina nazvaná Prostřený stůl zcela bez omezení. Zájemci by se měli registrovat přes aplikaci goout.cz pod akcí Prostřený Karlův most. Na místě dostanou placku, která jim umožní ke stolu zasednout. Omezený počet míst k sezení bude nicméně připraven i bez rezervace.

Už jste četli?

Zdroj, foto: Praha 1.

Předchozí článekPraha omezuje sečení trávy, zabrání tak vysychání a zachrání místní hmyz
Další článekAmerický důchodce stráví zbytek života v hotelu. Vyjde ho totiž levněji, než domov důchodců

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno