Dvě zprávy v jednom. Verču Vítkovou už bohužel neuvidíme v závodním. Úspěšná biatlonistka ukončila svoji sportovní kariéru, má k tomu ale nádherný důvod.

Patnáct let reprezentovala Veronika Vítková český biatlon na mezinárodní scéně a nesmazatelně se zapsala do historie tohoto sportu. Jako dvojnásobná olympijská medailistka, mistryně světa a vítězka závodů Světového poháru.

Nejdřív jsem si myslela, že bych na jaře mohla opět začít s přípravou. Postupem času se to ve mně začalo přelévat, byla jsem nerozhodná. A nakonec se to vyřešilo samo. Koncem listopadu nebo začátkem prosince už nebudeme dva, ale tři,“ oznámila Veronika Vítková radostnou novinu, která podle ní nejspíš znamená definitivní konec kariéry. „Nejsem zastáncem odjíždění od dětí na soustředění a závody.“

Verču v poslední sezóně trápily zdravotní komplikace. Nemohla závodit v nejvyšších intenzitách. Tělo řeklo po 15 letech zkrátka dost. Veronika ale smutnit nemusí, v následujících měsících se bude připravovat na tu nejdůležitější roli, na roli maminky.

Veru a Máro, gratulujeme!

Čtěte také:

Zdroj: Český biatlon. Úvodní foto: Reuters

Předchozí článekItalské Miláno si chce udržet čistější vzduch. Rušné silnice změní na cyklostezky a pěší zóny.
Další článekHolčička se narodila o 8 týdnů dřív. Drobné děvčátko přesto porazilo koronavirus.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno