Skotsko: Malá Peyton Maguirová  se narodila 26. března. Přesně o 8 týdnů dřív, než bylo datum porodu. Holčička vážila pouhých 1,5 kilogramu. Jen týden po narození, který děvčátko strávilo v nemocnici, přišla strašidelná zpráva. „Vaše holčička má koronavirus,“ řekli doktoři mamince Tracy.

Příznaky malé Peyton byly tak mírné, že si jich rodiče téměř nevšimli. Peyton si občas kýchla a slabě zakašlala, neměla teploty a neprojevovaly se u ní žádné další známky koronaviru.

Tracy, mamince malé holčičky, lékaři sdělili další smutnou zprávu. Tracy musela z nemocnice odejít na dva týdny domů a od miminka se odizolovat. „Poprosila jsem lékaře, aby mi dovolili zůstat s ní. Vím, že se o ní sestřičky i lékaři skvěle starali, ale jsem její máma a chtěla jsem být s ní,“ řekla Tracy pro BBC. Nakonec lékaři Tracy skutečně dovolili, aby s holčičkou zůstala v nemocnici. Tatínek však musel do karantény.

Malá Peyton zatím bojovala v nemocnici, kde se o ní vzorně starali zdravotníci. Dostala léky, které měly posilnit funkci plic. Tracy tvrdí, že malá měla fantastickou péči. Uplynulo pár dní a Peyton se skutečně uzdravovala.

A konečně nastal i den D. Toto pondělí obě holky propustili z nemocnice a tak si svoji dcerku konečně mohl pochovat i tatínek. Tracy využila zájem médií, aby poděkovala těm, kteří se o její dcerku vzorně starali. „Nikdy asi nepochopíte, jak vděční dokážete být jiným lidem. Teprve tehdy, když se stane něco takového. Všem maminkám, které mají obavy, vzkazuji pouze jedno: věřte zdravotníkům, lékařům a sestřičkám,“ dodala Tracy pro BBC.

 Foto: Facebook/Tracy Maguire

Čtěte také:

Zdroj: BBC, Dobré noviny. Foto: Facebook/Tracy Maguire

Předchozí článekBiatlonistka Veronika Vítková je těhotná. Ve 31 letech končí svoji sportovní kariéru.
Další článekŠestiletý postižený chlapec vybral přes 4 miliony korun. Peníze pošle lékařům a sestřičkám.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno