Městská knihovna v Praze připravila sérii literárních procházek po Žižkově, Holešovicích a Proseku. Součástí bude taky komentovaná prohlídka městských parků a zeleně. Akce probíhá pod záštitou inciativy Udržitelnost v knihovnách v rámci Týdne pro klima.

První z literárních procházek se koná v úterý 6. září od 18 hodin, začátek je na Havlíčkově náměstí. „Vybírali jsme texty, které mají vztah k procházeným lokalitám nebo texty s environmentální tematikou. V úterý tak budeme číst díla Jaroslava Seiferta nebo Františka Sauera, kteří jsou se Žižkovem spojení,“ uvedl Josef Straka, dramaturg Domu čtení Městské knihovny v Praze.

Procházka bude trvat zhruba hodinu a půl a zájemci se nemusí předem registrovat. Součástí bude taky komentovaný výklad správců městské zeleně. Ti budou mluvit především o úpravách městských parků a taky technologiích, které při úpravě zeleně využívají. Další procházky připravila Městská knihovna na čtvrtek 8. září (sraz je u tramvajové zastávky Ortenovo náměstí) a na úterý 13. září (začátek je před pobočkou knihovny na Proseku). Obě akce začínají v 18 hodin.

Podrobnosti naleznete na webových stránkách knihovny a taky akce Týden pro klima.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekDelfíni vytvářejí sociální pouta trvající desetiletí, spolupracují při hledání partnerů a v boji s konkurenty
Další článekZačíná Týden bez odpadu, lidé si během něj zkusí výrobu kosmetiky i papíru

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno