První lednové pondělí pražská zoologická zahrada vyhlásila sbírku na pomoc australské fauně, která je ohrožená ničivými požáry. Za tři týdny se podařilo vybrat téměř 10 miliónů korun. Nadšení neskrývá ani ředitel pražské zoo, Miroslav Bobek.

Je to neuvěřitelné! Tahle zpráva by měla být na titulních stránkách všech novin:Na pomoc australské fauně jste nám…

Zveřejnil(a) Miroslav Bobek dne Úterý 21. ledna 2020
Zdroj: Facebook/Miroslav Bobek.

„S australskými kolegy dlouhodobě spolupracujeme – podporujeme například záchranu ďáblů medvědovitých. I proto jsme se teď rozhodli Austrálii v její těžké situaci finančně pomoci, protože rozsáhlé požáry ohrožují tamní faunu a zásadně zhoršují již tak vážnou situaci mnoha jedinečných druhů,“ uvedl v tiskové zprávě na začátku ledna Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo. 

Možná tenkrát ani sám netušil, jak obrovskou částkou Česko pomůže. Takovou sumu nedaly dohromady ani velké státy. 

K druhům ohroženým požárem patří koalové. Zvíře je už tak kriticky ohrožené, že se mnozí ochránci obávají jeho vyhynutí – požáry zlikvidovaly přirozené koalí habitaty. Foto: Adelaide Zoo

 „Jde samozřejmě o to, abychom pomohli zvířatům, která jsou nyní bezprostředně postižena požáry, ale také o dlouhodobou práci na záchraně druhů, kterým i v důsledku nynějších požárů hrozí zánik. Jak nám napsala ředitelka Zoos Victoria Jenny Gray, prvotní zhodnocení ukazuje, že až 30 druhů bude potřebovat podporu chovem v lidské péči, než se obnoví jejich přirozené prostředí,“ dodal Miroslav Bobek.

Peníze proto putují na ochranu přírody a ohrožených druhů živočichů.

Češi se zase jednou vytáhli. V tom nejpozitivnějším! O sbírce píšou i zahraniční deníky.


Úvodní Foto: Skeeze
Předchozí článekChlapeček po třech letech vyhrál nad leukémii a vrátil se do školy. Zažil úžasné překvapení.
Další článekFilantropický rekord! Manželé chemici věnují na vědu 200 milionů korun.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno