Všechno jde, když se chce. Své o tom ví Třinecké železárny. Společnost totiž změnila bývalou skládku na rozkvetlou louku. Necelých 14 hektarů půdy se dnes už zelená a nejen to. Společnost na louku umístila dva úly pro včely.

Plocha má přispět ke zlepšení životního prostředí v regionu.

K podpoře biodiverzity v okolí železáren se firma zavázala v dobrovolné dohodě, kterou uzavřela v roce 2014 s Ministerstvem životního prostředí a Moravskoslezským krajem. „Včely jsou příkladem toho, jak je v přírodě vše propojené, a že je potřeba ji chránit. Rozhodli jsme se proto dva včelí úly instalovat na zrekultivované části skládky, která se po letech znovu proměnila v krásný přírodní prostor,“ uvedl výrobní ředitel Třineckých železáren Česlav Marek.

Loni jsme ji oseli trávou, v jednom z úseků jsme vytvořili květnatou louku s 28 druhy bylin a druhou oseli fialově kvetoucí svazenkou vratičolistou, která je díky svému nektaru s vysokým obsahem cukrů ideální potravou pro včely, které přišly na řadu letos,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí firmy Radim Klimša.

Zdroj: WERK zone

Kromě úlů se v místě vyskytuje ještě čmelákovník, ježkovník a uprostřed zahrady ředitelství, přímo v areálu železáren, také další úl.

Zdroj: WERK zone

Už jste četli?

Zdroj: Seznam zprávy.

Předchozí článekOchránci přírody na Vysočině zachránili desítky hnízd čejek, aby je nezničily zemědělské stroje
Další článekŽeně ukradli plyšáka s hlasem zesnulé maminky. Při hledání se spojila celá Kanada. Jak to dopadlo?

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno