Zazvoní telefon a na jedné straně se ozve: „Krásný dobrý večer, tady Ústředna 78, u telefonu telefonista Kohout.“

Za tímto hlasem se ukrývá někdo z hudebníků, herců, zkrátka umělců, kteří v současné době nemohou vykonávat svá povolání. A tak se rozhodli pomoci. Povzbuzují neznámé lidi v těchto náročných časech.

Šestice umělců za dvě hodiny vyslechne přes stovku lidí. Poslouchají naše starosti, problémy, ale snaží se také zlepšit náladu. Do telefonu hrají na kytaru a čtou povídky. „Volají nám celé rodiny, které se chtějí pobavit. Volají nám lidé, kteří jsou sami. Volají nám dokonce děti. Je to velmi krásné a pestré,“ říká dojemně jeden z umělců, který je v současné době dobrovolníkem.

Když je potřeba, umělci se snaží lidem přiblížit ještě více. „Volal nám pan František, který byl velmi unavený. A tak jsme si spolu při otevřeném okně zacvičili,“ povídá. V telefonu je následně slyšet spokojený hlas pana Františka. „Je mi lépe, přesně to jsem potřeboval.“

„Cílem je pobavit, odpočinout si, zvednout náladu,“ vysvětlit režisér Vít Neznal.

Umělci pomáhají druhým, ale také sobě. „Zapojuji se do těchto projektů rád, necítím se tak bezmocný,“ říká herec Jan Holík.

Pro případ krizového volání, mají umělci k dispozici čísla na odborníky. Od Linky bezpečí po záchranáře. Doposud ale potřeba nebyly.

Zavolejte a pokecejte! Každou neděli a pondělí od 18 do 20 hodin.

Číslo: 245 007 117

http://www.jatka78.cz/cs/clanek/ustredna78

Už jste četli?

Zdroj: ČT24.

Předchozí článekPrávě teď je poslední šance přihlásit oblíbenou alej do boje o titul Alej roku 2020
Další článekNa západě Čech obnovili téměř zaniklé rybníky. Mají pomoci návratu vzácných druhů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno