Lidé v karanténě chtějí vyjádřit svoji podporu všem bojujícím proti koronaviru. Itálie zpívá na balkónech, Španělsko tleská. A pozadu nezůstane ani Česká republika. Už zítra se v domácnostech rozezní píseň Není nutno.

A zazpívají ji ti nejpovolanější, Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. A to není vše, můžete se přidat i VY! Ve středu ve 12:30 bude písnička v přímém přenosu vysílána na ČT1, v Českém rozhlase a na stanicích Radiožurnál, ČRo Praha, Radio Wave nebo Rádio Junior. „V domácnostech, obchodech, fungujících podnicích nebo na ulicích se na chvíli zastavme, vezměme do ruky hudební nástroj a zpívejme,“ vyzývají organizátoři na facebooku český národ.

„Říká se, co Čech, to muzikant. A v současné ponuré situaci toto rčení může platit dvojnásob. Událost pod názvem Není nutno nezpívat chce společnou písní vyjádřit podporu lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, policistům a všem lidem v první linii boje s pandemií koronaviru,“ dodává Ondřej Kobza  za spolek Piána na ulici, který akci organizuje.

A své k tomu říká i Zdeněk Svěrák.

„Tak jsem si říkal, proč se ve svízelných dobách uchylujeme k písničkám. Jiné národy se posilují bojovým pokřikem, my Češi ve čtrnáctém století zpíváme, aby nás pánbůh ochránil, ve dvacátém, ať mír zůstává s touto krajinou. Pojďme tu tradici oživit,” vyzývá ke společnému zpěvu.

Proč?

Protože není nutno se vzdát. Není nutno podlehnout strachu. A hlavně není nutno zůstat sám. Ten pocit nesmí mít nikdo. Zvláště ne ti všichni, kteří musí být venku mimo karanténu a svojí prací pomáhat nám všem,“ vysvětlují. 

Ti lidé by měli vědět, že jsme s nimi. I když takhle symbolicky,” dodává další z organizátorů Petr Hanousek.

Není nutno, zítra od 12:30!

Čtěte také:

Zdroj: Idnes.cz. Úvodní foto: Universal music.

Předchozí článekZázrak na uzavřeném Olomoucku. Mladík rozjel v Litovli roznášku nákupů pro osamělé seniory.
Další článekŠéfkuchaři Punčochář a Pohlreich spojili své síly a zdarma rozváží jídlo záchranářům.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno