Sarah Bohanová měla minulý týden velmi dobře rozběhnutý maraton v Chicagu, ale útok na osobní rekord vzal za své, když u trati objevila malé kotě. V tu chvíli přestala uhánět k cíli a začala hledat někoho, kdo si chlupatý uzlíček vezme domů.

Šestadvacetiletá Sarah Bohanová z Bostonu se minulý týden v neděli blížila ke 34. kilometru chicagského maratonu, když si u trati podle svých slov všimla „malé chlupaté věci“. Bylo to zatoulané kotě, které na první pohled vypadalo, že se mu nedostává žádné péče.

Ani na chvíli nezapochybovala o tom, že útok na osobní rekord ve skvěle rozběhnutém závodě odloží na jindy, a sebrala kotě ze země. Běžet s ním nechtěla, protože by to pro něj mohlo být nebezpečné, a tak zpomalila a pěšky šla kolem diváků s otázkou, zda by si malé kotě nechtěl někdo vzít domů.

V tomto úsilí ji podle magazínu People podpořila další závodnice Gia Nigrová a společně ušly přibližně jeden a půl kilometru, než se z davu ozvaly dvě dámy, že se o kotě postarají. ,,Ale nechtěla jsem ho dát jen tak někomu, takže jsem se jich asi pětkrát ptala, abych si byla jistá, že se kotě dostane do dobrých rukou,“ popsala Sarah svou záchrannou misi.

Obě závodnice se pak zase rozeběhly a později ještě pomohly další kolegyni, která na trati upadla. Všechny tři proběhly cílem v čase 3:31:35, což je v případě Sarah asi 19 minut za jejím osobním maximem.

Záchrana kotěte je navíc okořeněna skutečností, že sociální pracovnice v dětské nemocnici Sarah Bohanová patřila ke 482 lidem, kteří maraton běželi ve prospěch útulku Tlapky z Chicaga.

Trvá však na tom, že celá situace byla zcela náhodná a že kotě ke trati nikdo nenastrčil proto, aby jej „našla“ zrovna ona. A dodala, že kdyby jej nikdo nechtěl, tak by ze závodu odstoupila a odvezla ho k veterináři.

Čtěte také:

Zdroj: Michael Mlynář, Novinky.

Předchozí článekIndický středoškolák vynalezl chytrou lžíci pro třesoucí se ruce
Další článekPošťák zachránil koťátko. Přineslo mu štěstí v loterii, Joseph vyhrál jackpot

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno