Zaměstnanec pošty v americkém státě Washington zachránil na pochůzce malé kotě. Za svůj dobrý skutek byl pár dnů nato odměněn výhrou v loterii. Peníze si však nenechá, použije je na pomoc druhým.

Joseph Waldherr pracuje u pošty ve městě Tacoma na severozápadě Spojených států. Nedávno při obchůzce zaslechl kočičí mňoukání, ale nevěnoval mu příliš pozornosti. Když ale stejný zvuk na tom samém místě zaslechl i následující den, rozhlédl se a našel malé kotě uvězněné v těsném prostoru.

Joseph si nového kamaráda strčil do kapsy a po směně si jej odnesl domů. Jak později popsal, dobrý skutek mu udělal takovou radost, že měl v tu chvíli pocit, jako by mu bylo nakloněno štěstí, a tak si vsadil v loterii Hit 5.

Jeho pocit se ukázal jako správný – o pár dnů později se ukázalo, že čísla na tiketu byla výherní a přinesla mu jackpot ve výši 717 500 dolarů (přes 16,2 milionu korun). Joseph je přitom podle serveru UPI skálopevně přesvědčen, že by k tomu nedošlo, pokud by nezachránil koťátko, které mezitím dostalo jméno Peaches.

The tiny kitten that was rescued.
Foto: Facebook/Joe Waldherr

Šťastný pošťák si však peníze z výhry nehodlá nechat. Při přebírání peněz v loterijní společnosti totiž zmínil, že část dá rodičům na přilepšení v důchodu a zbytek dá na charitativní účely. „S manželkou máme vše, co potřebujeme. Chceme jen pomáhat ostatním,“ popsal Joseph Waldherr stručně svůj životní přístup.

Čtěte také:

Zdroj: Michael Mlynář, Novinky.

Předchozí článekAtletka si běžela pro životní výkon, místo toho zachránila kotě
Další článekV ostravském Bělském lese se otevřela Cesta vody. Na trase vznikly malé Priessnitzovy lázně i atrakce pro děti

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno