Celý svět pomáhá. Sbírky, hasiči a dobrovolníci. Příkladem jsou vojáci, kteří se ve volných dnech starají o zraněná zvířata. Pomáhají tak zase veterinářům.

Nedávno obletěly svět fotografie vojáků, kteří ve volných chvilkách přispěchali na pomoc zvířatům. „Naši lidé zachraňují koaly. Jsou u nich i po dobu krmení. Jde o velkou morální podporu pro náš tvrdě pracující tým,“ napsala Australská armáda na Facebooku.

Foto: Facebook – Australian Army

Na jedné z fotografií drží parta vojáků koaly, krmí je, dávají jim pocit pohodlí. A zároveň přispívají k tomu, aby se zvířata mohla vrátit do přírody. Budují pro ně kopce, na které se budou moci vyšplhat, skrýt se před dravci a ochladit se.  

„Když jsou koaly v nebezpečí, lezou na stromy. To je důvod, proč jich při požárech tolik zahynulo. Koaly prostě nedokážou před požáry utéct. Některé z nich přežily, ale mají popáleniny,“ vysvětlil ředitel Veterinární nemocnice ve městě Perth Garnett Hall.

Foto: Facebook – Australian Army

„Nejnáročnější část je zbavit je bolesti a stresu. Koaly jsou vystrašené, protože jejich domovy jsou zničené. Děláme, co se dá. Ale ošetřování a čištění popálenin je hodně náročné. Pomáhají nám právě vojáci,“ vyzdvihl jejich práci Hall.

Foto: Facebook – Australian Army

Zdroj: Dobré noviny. Úvodní foto: Facebook – Australian Army

Předchozí článekVIDEO: V zátoce začala bublat voda. Lidé viděli nejhezčí přírodní divadlo.
Další článekAmeričanka měla namále,rakovinu prsu nakonec porazila. Teď trhla světový rekord.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno