Psal se rok 2017 a Sarah Thomasová si vyslechla zdrcující diagnózu. Rakovina prsu. O dva roky později dokázala to, co ještě nikdo na světě nezvládl. Přeplavala čtyřikrát kanál La Manche, v kuse.

Sarah je 37 let a miluje plavání. S tím začala v roce 2007, kanál La Manche přeplavala už v roce 2012 a následně i v roce 2016. Pak si musela dát nucenou pauzu, léčila se totiž ze zákeřné nemoci, z rakoviny.

Někteří si mysleli, že už se ke sportu nevrátí. Omyl. Vrátila se a ještě mnohem silnější, než před tím.

V září letošního roku se pokusila téměř o nemožné. Přeplavat kanál La Manche čtyřikrát, bez přestávky. Pouze čtyřem plavcům v historii se povedlo přeplavat kanál třikrát bez zastavení. 

Foto: LEWIS PUGH / TWITTER

V neděli brzy ráno Sarah vyrazila, v plavkách, plavecké čepici a v brýlích. Plán zněl jasně, urazit 130 kilometrů a to všechno najednou. Kvůli silným proudům nakonec musela dokonce uplavat přes 200 kilometrů. Během výkonu se potýkala s bolestí břicha a několikrát dokonce zvracela. V podpůrném týmu byl i její manžel a ten jí cestou podporoval. 

Kromě mořských proudů a nevolnosti, se Sarah potýkala i s bolestí v hrdle ze slané body, a několikrát ji žahla medúza. Přesto se nevzdala a po 54 hodinách opravdu dorazila do cíle.

Tam ji vítala celé rodina, přátele, fanoušci i novináři.

„Nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala, jsem teď docela vyřízená,“ sdělila ultramaratonská plavkyně BBC krátce poté, co dokončila poslední etapu a vystoupila z vody na doverský břeh.

Foto: LEWIS PUGH / TWITTER

Její výkon vzbudil obdiv celého světa.

Plavec Lewis Pugh na Twitteru uvedl: „Právě ve chvíli, kdy si myslíme, že jsme dosáhli limitů lidské vytrvalosti, je někdo pokoří.“

A jak svůj obrovský úspěch tato statečná žena oslavila?

No přece čokoládou a šampaňským. Svým spolubojovníkům na sociální sítí vzkázala.“Tohle je pro Vás. Pro Vás pro všechny, kteří jste teď začali své putování s rakovinou, pro vás, kteří jste se jí zbavili, i pro vás, kteří jste někde na půl cesty,“ napsala obdivuhodná Sarah Thomasová z Colorada.

Woman first to swim English Channel four times non-stop

“I feel just mostly stunned right now and I just can’t believe that we did it.”Sarah Thomas is the first person to swim across the English Channel four times in a row non-stop.(Via BBC South East) bbc.in/30oVs9N

Zveřejnil(a) BBC News dne Úterý 17. září 2019

Úvodní foto: https://www.sports-insight.co.uk/

Předchozí článekAustralští vojáci snad neodpočívají! Ve volných chvílích se starají o zraněné koaly, které zachránili.
Další článekVídeň bojuje proti znečištění. Odmění lidi, kteří doma nechají auto a půjdou pěšky.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno