Nová vědecká studie potvrzuje, že bubnování pouhých 90 minut týdně přispívá ke zvýšení kvality života mladých dospělých lidí s diagnostikovaným autismem. 

Učení se hře na hudební nástroj může vyladit mozkové sítě autistických adolescentů už za osm týdnů. Studii, na niž upozorňuje web Neuro Science News, provedli odborníci z univerzit v Chichesteru, King’s College v Londýně, Hartpury a Essexu, kteří se spojili v pracovní skupině Clem Burke Drumming Project, pojmenované po jejím spoluzakladateli a bubeníkovi legendární americké rockové skupiny Blondie.

Spoluautor Marcus Smith, profesor aplikovaného sportu a cvičení v Chichesteru, řekl: „Tato zjištění jsou přímým důkazem o tom, že učení se bubnování vede k pozitivním změnám mozkových funkcí a chování u autistických adolescentů. My teď sdílíme naše výsledky s poskytovateli vzdělávání ve speciálních i běžných britských školách, kteří jsou zodpovědní za fyzický a duševní vývoj zranitelných lidí.“

V rámci studie měla skupina účastníků bez zkušeností s bubnováním po dobu dvou měsíců dvě 45minutové lekce týdně. Každému dobrovolníkovi ve věku 16 až 20 let po kurzu provedli vyšetření magnetickou rezonancí a hodnotili úroveň jeho bubnování. Jejich opatrovníků se pak vědci ptali na nedávné problémy s chováním.

Výsledky ukázaly, že účastníci, kteří si zlepšili bubnovací dovednosti, vykazovali méně známek hyperaktivity, nepozornosti a opakovaného chování a také dokázali lépe ovládat své emoce. Magnetická rezonance odhalila změny jejich mozkové funkce, které podle studie ovlivnily jejich celkové chování.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekPo probuzení našli v posteli cizího psa. Roztomilá fotka baví internet
Další článekMladá žena z ugandského slumu vyrábí tašky z plastového odpadu a slaví úspěch

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno