Tvůrcové filmu Titanic ji pozvali na slavnostní premiéru, ona nakonec pozvání odmítla. Nechtěla se dívat na scény, kde umírali lidé a také její otec. Se známými herci ji osud nakonec stejně spoji.

Představitelé hlavních postav slavného filmu Titanic získali za filmové role milióny dolarů a světovou slávu. O těch, kteří katastrofu přežili, se to však říci nedá. Poslední žijící osobou, která přežila katastrofu lodi, byla Millvina Deanová. Její rodiče se rozhodli opustit Spojené království a emigrovat do USA, kde chtěli začít nový život. Na palubě Titanicu se podle BBC však ocitli zcela náhodou. Přesunuli se tam kvůli problémům s dodávkami uhlí. Tak se Frank, jeho manželka Georgette, dvouletý Betram a teprve dvouměsíční Millvina, ocitli v roce 1912 na osudné lodi.

Foto: Facebook/ Ahmed Omer Abdalla

Srážku s ledovcem prý jako první zaregistroval Frank, který přikázal rodině, aby šla na palubu. On z neznámých důvodů zůstal v kajutě. Rodina se nakonec dostala do záchranného člunu, otec katastrofu bohužel nepřežil. Frank Dean tak byl jednou z 1517 obětí Titanicu.

Millvina si z nehody nic nepamatuje, přesto v průběhu života vystoupila na některých přednáškách a v rozhovorech.

Když v roce 1997 šel do kin film Titanic, Millvina odmítla přijít. Podle jejích slov zkrátka nechtěla vidět scény, kdy umírali lidé podobně, jako její otec. Tehdy ještě netušila, že herci ze slavného filmu jí pomohou přežít. Psal se rok 2008, kdy Millvina slavila své 96. narozeniny. Poslední roky trávila v pečovatelském domě, bohužel její zdravotní stav se natolik zhoršil, že vysoké poplatky za péči si nemohla dovolit. Situace byla natolik vážná, že prodala všechny své osobní a vzpomínkové věci. Mezi nimi byl i kufr, který po nehodě dali její matce v New Yorku.

O zlé situaci se dozvěděli i Leonardo Dicaprio s Kate Winslet. Ti se rozhodli založit pro Millvinu fond, do kterého sami přispěli přes 30 tisíc dolarů. Dalších tisíce dolarů přispěla i zpěvačka Celine Dion, která k filmu nazpívala titulní píseň. „Zabezpečíme, aby paní Millvina neměla starosti a mohla tak být dále inspirací pro celý svět,“ řekli ve společném prohlášení v roce 2008.

Foto: Facebook/ Andenken an die Titanic

Díky finanční pomoci nakonec Millvina zůstala v milovaném pečovatelském domě, kde nakonec i zemřela. „Netuším, proč si mě osud nebo Bůh vybrali k tomu, abych katastrofu přežila. Ale asi to tak mělo být,“ říkávala poslední přeživší z Titanicu.

Foto: Too Tall FAcebook/

Čtěte také

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekZeleninu pro vlastní spotřebu si v Česku pěstuje 240 000 domácností
Další článekStařenka ve 105 letech sprintuje jako zamlada. S přezdívkou Hurikán láme rekordy

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno