Lori Keeneyová se na začátku srpna koupala v rodinném bazénu na zahradě, když dostala epileptický záchvat. Celý příběh měl ale dobrý konec díky jejímu desetiletému synovi Gavinovi, který neztratil duchapřítomnost a svou matku zachránil.

Lori dostala epileptický záchvat a jen o pár okamžiků později skočil do vody Gavin. Matku dotáhl až k schůdkům, na jejichž druhém konci nervózně štěkal pes.

„Můj otec, který žije ve vedlejším domě, slyšel štěkot, přiběhl a skočil do bazénu, zatímco Gavin mi držel hlavu nad vodou,“ popsala dramatické chvíle Keeneyová na svém facebookovém účtu.

Keeneyová dodala, že vzhledem ke své nemoci, kdy záchvaty dostává téměř denně, se nikdy nekoupe sama. Gavin byl v bazénu s ní a jen pár okamžiků před záchvatem vylezl z vody. Na zdravotní stav své matky je zvyklý.

PHOTO: Stephen Lowe, father of Lori Keeney, reunites with Lori and her son, Gavin, after Gavin rescued her when she suffered a seizure in their backyard pool in Enos, Okla., Aug. 5, 2022.
K bazénu okamžitě přiběhl také otec Lori. Foto: Lori Keeney

Zachránil jí život už podruhé. V květnu loňského roku dostala Keeneyová záchvat při jídle, zaskočilo jí sousto a začala se dusit. Nejprve se Gavin pokusil o Heimlichův chvat, protože však neměl dostatečnou sílu, zavolal na tísňovou linku, a i díky němu záchranáři přijeli včas.

„Není to jen hrdina tohoto dne, každý den je mým hrdinou,“ uvedla hrdá Keeneyová. „Kvůli mně a mému zdravotnímu stavu si toho tolik prošel a zvládl to s grácií a dospělostí,“ dodala pyšná matka s tím, že slovo hrdost může sotva popsat to, co ke svému synovi cítí.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekVojenské lesy zapojí do obnovy krajiny Brd veřejnost, lidé vysadí ovocné stromy
Další článekV ústecké zoo se narodilo mládě medvěda malajského, jde o světový úspěch

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno