Je libo chajdu v Itálii? Změnit život a začít znovu?  Malé italské městečko nabízí domy levně, vlastně téměř zadarmo. Za 25 korun.

V posledních letech je v Itálii doslova IN nabízet k prodeji domy za nízké ceny. Malá městečka se tak snaží nalákat nové obyvatele. Jenže většinou je to za přísných podmínek. Noví majitelé domů se zaváží k nákladné rekonstrukci domu, kterou musí zrealizovat do určité doby.

Foto: CNN.com, Salvatore Cassese

Idylická Bissaccia chce vdechnout do svého centra nový život. Městečko bylo známé výrobou vlny. V minulosti ho ovšem zasáhlo několik zemětřesení a většina obyvatel postupně odešla. „Navzdroy hodně těžkým časům, tak lidé, kteří ve městě zůstali, jsou stále uctiví, přátelští a velmi pracovití,“řekl zástupce starosty Francesco Tartaglia.

Malé městečko v současnosti nabízí 90 domů, každé za 25 korun. „Domy se nachází v nejstarší části. Jsou docela nahuštěné a jeden vedle druhého. Někdy mají dokonce společný vchod,“ dodal Fancesco.

To je důvod, proč městečko hledá především rodiny a skupin přátel, kteří se dobře znají a nevadí jim tak společný vchod.

Město očekává, že lidé domovy také zrekonstruují, ale tak, aby se jim tam dobře žilo. Žádná časová lhůta, žádné částky, mohou na svých domech pracovat postupně. Další obyvatelé městečka jim v tom jistě rádi pomůžou.

Milovníci moře možná posmutní. Bissaccia totiž neleží přímo u moře, to je vzdálené přibližně 110 kilometrů.

Chceme, aby tohle město zase zářilo. Zaslouží si to.

Zdroj:Aktuálně. Úvodní foto: CNN.com, Salvatore Cassese


Předchozí článekŘím zakázal prodej suvenýrů i jídla u památek. Ničí obraz města.
Další článekČína bojuje s koronavirem. Staví novou nemocnici, hotová bude do týdne.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno