Luca Trapanese pochází z Itálie, žije sám a je gay. Roky toužil poskytnout domov nezaopatřenému dítěti. Dozvěděl se, že má šanci adoptovat pouze dítě se zdravotními či psychickými problémy, které před tím odmítnou tradiční rodiny. A pak přišla Alba.

Dojemný příběh se stal hitem internetu.

Luca už od svých 14 let pracoval jako dobrovolník pro organizace, které se věnují dětem se speciálními potřebami. Stát se rodičem byl jeho sen, přestože je homosexuální a nemá partnera.  „Už od čtrnácti let jsem pracoval s handicapovanými dětmi, cítil jsem, že mám ty správné vědomosti i zkušenosti, abych to zvládl,“ řekl Luca. Úřady mu sdělily, že šanci na adopci má. Ale nebude to mít jednoduché. Svěří mu pouze dítě se speciálními potřebami, které předtím odmítnou tradiční rodiny.

Luca se nevzdal a žádost podal. A v roce 2017 se dočkal tolik vytouženého telefonátu. Komise pro adopci ho kontaktovala, že pro něj našla holčičku. Albu. Když si vyslechl její příběh, neváhal ani minutu a okamžitě se vydal do nemocnice.

Albu dostal do péče, když jí bylo pouhých 13 dnů. Dívenku kvůli Downovu syndromu odmítla vychovávat její matka. Najít pro miminko nové rodiče nebylo vůbec jednoduché. Albu odmítlo 20 rodin, žádná z nich nechtěla vychovávat dítě s takovouto diagnózou, píše web Bored Panda

Luca měl ovšem okamžitě jasno!

 „Když jsem ji poprvé držel v náručí, byl jsem štěstím v sedmém nebi. Hned jsem cítil, že tohle je moje dcera,“ dodal.

Úvodní foto: instagram.com/trapaluca

Předchozí článekCestovatelé: Jak Lucka s Alešem bojují s úzkostmi na druhém konci světa? Životní skok do neznáma.
Další článekČína zavřela první nemocnici pro pacienty s koronavirem. Počet nakažených tam výrazně klesá.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno