Počet nových případů infikovaných lidí v Číně výrazně klesá, informovala v pondělí agentura Reuters.

Čínské město Wu-chan, které se nachází v provincii Chu-pej a je ohnisek nákazy koronavirem SARS-CoV-2, zavřelo první nemocnici, která byla postavená pro pacienty nakažené novým virem Covid-19. Počet nových případů v Číně totiž výrazně klesá.

Nemocnice byla uzavřena poté, co z ní propustili i poslední uzdravené pacienty, uvedla to ve zprávách čínská stanice CCTV. Úřady však i nadále zůstávají ostražité. Do Číny se totiž vrací turisté ze zahraničí, které testují na koronavirus.

Čínské zdravotnické úřady nahlásili 202 nových potvrzených případů. To je zatím nejnižší počet nových infekcí za jeden den….od 22. ledna. Mimo území provincie Chu-pej jich hlásili pouze šest.

V České republice máme zatím tři potvrzené případy koronaviru. Nakažení mají mírný průběh nemoci. Všichni tři leží v nemocnici na Bulovce a jsou v karanténě. Česko je podle odborníků na nový vir připraveno. Bezpečnostní rada státu oznámila kvůli koronaviru pozastavení letů z Jižní Koreje a záměr zastavit letecké spojení se severem Itálie. Zároveň rozhodla, že Světový pohár v biatlonu se bude tento týden konat v Novém Městě na Moravě bez diváků.

Zároveň svět obletěla další dobrá zpráva. Roste počet vyléčených a to poměrně rapidně! Počet kompletně uzdravených pacientů přesáhl číslo 36 tisíc!

Čtěte také:

Úvodní foto:Xinhua/Cheng Min via Getty Images/Business Insider

Předchozí článekDívku s Downovým syndromem odmítla vychovávat vlastní matka i dalších 20 rodin. Pak se na ni usmálo nečekané štěstí.
Další článekLidé vyhráli nad developerskou společností. Žádná obchodní zóna, pole zůstane polem!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno