Konečně lepší zpráva. V čínském městě Wu-chan, odkud se nový koronavirus začal v minulých měsících šířit do světa, se život začíná zlehka vracet do starých kolejí. Země se vzpamatovává a podle čísel je tam epidemie, zdá se, na ústupu.

Po úterní návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga se znovu rozbíhají klíčová průmyslová odvětví. Do práce se mohou například vrátit i lidé, kteří se podílejí na výrobě léků, zdravotnických potřeb či výrobků denní potřeby.

Postupně se k normální činnosti ve Wu-chanu budou vracet i další sektory, které jsou důležité pro ekonomiku země. Lidé se vracejí zpět do práce a s tím souvisí rušení některých dopravních omezení v různých částech země. Školy zatím zůstávají zavřené, u hromadné dopravy budou stále platit některá omezení, uvádí agentura Reuters.

Po celém světě se již nemocí COVID-19 podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) nakazilo přes 120 tisíc lidí, více než 4300 jich zemřelo. Vyléčilo se 66 239 infikovaných.

Nejvíce zasaženou zemí zůstává Čína, odkud se nemoc začala šířit. Od ledna tam evidují přes 3100 obětí.

Opravdu epidemie ustupuje?          

Počet nově infikovaných v pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, se podle místních úřadů již čtvrtý den drží pod hranicí 50 případů. Zdá se tedy, že možná ano.

Držme si palce!

Úvodní foto: Wikipedia. Zdroj: ČTK, Novinky.

Předchozí článekOrtoped vyrábí náhradní končetiny liškám, velbloudům, dokonce i slonům. Zachránil už dvacet tisíc zvířat.
Další článekVIDEO: Itálie v karanténě zpívá! Lidé vyšli na balkony a společně si zazpívali.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno