Obrovskou radost zažívají po několika měsících v Austrálii. Prší. Radují se všichni, lidé i zvířata. Podle předpovědi bude pršet až do víkendu. A to není zdaleka vše.

Foto:Profimedia.cz

Prehistorické stromy, kterých je ve volné přírodě pouze 200, rostou v odlehlé rokli v australských horách západně od Sydney. Některé stromy jsou staré až 1000 let a jsou přísně chráněné.„Tyto stromy přežily dinosaury, takže když jsme viděli, jak se k nim blíží oheň, uvědomili jsme si, že musíme udělat všechno pro jejich záchranu,“ vyjádřil se ministr životního prostředí státu Nový Jižní Wales Matt Kean.

Hasiči u stromů vytvořili speciální zavlažovací systém, který stromy udržoval stálé vlhké. Letadla hasičského sboru na okolní lesy vypouštěla látku zpomalující hoření, aby zamezila rychlému postupu požáru a snížila jeho intenzitu. Povedlo se, hasiči dostali požár pod kontrolu a stromy zachránili.

Australské hory jsou jediné místo na světě, kde se tyto vzácné stromy wolemie vznešené (Wollemia nobilis) vyskytují ve volné přírodě. Rostou pouze v Národním parku Wollemi, který se rozkládá na ploše 5000 hektarů. Kvůli jejich ochraně je přesné místo utajeno.

Wolemie vznešená (Wollemia nobilis) rostla na naší planetě už před 175 miliony let. Dlouho byla považována za vyhynulou, než několik desítek exemplářů objevil v roce 1994 strážce národního parku David Noble.

Další dobrou zprávou je, že včera začalo v Austrálii pršet a předpověď je přívětivá i pro další dny. Mělo by pršet až do víkendu. Už teď je uhašeno 32 požárů. Radost mají všichni.

Aussie animals celebrate the arrival of rain

🥰🌧Aussie animals celebrate the arrival of rain🌧🥰The long wait for rain is finally over and our animals are absolutely loving it after it being such a harsh and dry Summer.

Zveřejnil(a) Symbio Wildlife Park dne Čtvrtek 16. ledna 2020
Zdroj: Symbio Wildlife Park

Úvodní foto:Charmaine Elliss, abc.net. Zdroj: ČTK

Předchozí článekKonec strachu! Děti s autismem si konečně mohou v klidu zajít do kina na pohádku.
Další článekKriticky ohrožených goril horských po desítkách let konečně přibývá. Díky tvrdé práci.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno