Britský umělec Banksy svým posledním obrazem řekl díky zdravotníkům, kteří se starající se o pacienty s koronavirem. Na pohotovosti Všeobecné nemocnice v anglickém Southamptonu se objevil obraz, na kterém si malý chlapec hraje s novou hrdinkou. Se sestřičkou, která každý den pomáhá zachraňovat lidské životy.

Jediným barevným prvkem na něm je červený kříž. Zdravotnice má zdviženou ruku podobně jako Superman. Z  odpadkového koše vedle chlapce vykukují postavičky Spidermana a Batmana. Podle britské BBC Banksy nechal v nemocnici vzkaz, na kterém stojí: „Díky za všechno, co děláte. Doufám, že (obraz) toto místo trochu rozjasní, i když je jen černobílý”.

Foto: Reuters.

Šéfka nemocnice Paula Headová řekla, že všichni si obrazu budou vážit, protože jim přinese chvíle, kdy se v ruchu života s budou moci zastavit, přemýšlet a vychutnat si pohled na něj.

Bezpochyby půjde o obrovskou morální vzpruhu pro každého, kdo v naší nemocnici pracuje, i kdo se v ní léčí,” myslí si Headová. Obraz zůstane v nemocnici do podzimu, pak bude vydražen v rámci aukce na podporu britského zdravotnického systému.

Banksyho identita je je neznámá. Ví se o něm, že pochází z Bristolu a koncem 90. let minulého století přišel do Londýna.

Čtěte také:

Zdroj, foto: Reuters.

Předchozí článekToulavá kočka přinesla své koťátko přímo na pohotovost, aby jim lékaři pomohli.
Další článekPrůlom v boji s malárií? Vědci našli v komárech mikroba, který je před ní ochrání. Mohl by pomoci i lidem.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno