Irský premiér Leo Varadkar znovu začal pracovat v nemocnicích, aby pomohl zdravotníkům v boji s koronavirem.

Varadkar pracoval jako lékař sedm let před tím, než se stal politikem. Od roku 2013 se lékařské činnosti nevěnoval. Od března požádal o opětovné zapsání do registru lékařů.

Deník The Irish Times informoval, že Varadkar bude pomáhat s posuzováním zdravotnického stavu pacientů telefonicky.

Jedenačtyřicetiletý politik pochází z rodiny zdravotníků. Otec je lékař a matka zdravotní sestra. Ve zdravotnictví pracují i premiérovy dvě sestry a jejich manželé. „Hodně členů jeho rodiny pracuje ve zdravotnictví. Chtěl (Varadkar) také pomoci, jakýmkoliv dílem,“ řekl mluvčí premiéra.

V souvislosti s aktuální situací ministr zdravotnictví Simon Harris vyzval zdravotníky, kteří momentálně ve zdravotnictví nepracují, aby se vrátili s heslem: „Vaše krajina Vás potřebuje.“ Na výzvu zareagovalo přes 60 000 tisíc lidí.

A není jediný.

Španělská herečka, tanečnice a především známá influencerka Gemma Marinová se rozhodla na základě současné krize, kterou zažívají mnohá zdravotnická zařízení po celém Španělsku kvůli koronavirové nákaze, vrátit se ke své původní profesi zdravotní sestry. Přestože jako sestra nepracovala víc jak deset let, věřila, že může být nápomocna.

„Nemůžu zůstat doma, když vidím, co se nyní děje,” svěřila se agentuře Reuters třiatřicetiletá maminka dvou dívek. Po zvážení všech rizik se tak rozhodla, že nabídne svou pomoc nemocnicím v Madridu, kde v tom okamžiku bylo nejvíce těžce nemocných s nemocí Covid-19.

Zdroj: Vimeo,Gemma Marin

Čtěte také:

Zdroj: TASR. Úvodní foto:Brian Lawless/PA

Předchozí článekMuslim a Žid se spolu pomodlili a dokázali, že víra spojuje. Fotka, která v době koronaviru obletěla svět.
Další článekMiliony nových stromů pro Wales. Vláda chce národním lesem propojit oba konce země.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno