Říkají mu Don Quijote mezi knihkupci. Každý den sedne Luca Ambrogio Santini na své červené kolo a vyráží do ulic italského Milána. Doručuje tak knihy, které si u něj místní objednali. bojuje tím proti velkým internetovým obchodům. „Na svém kole jsem často rychlejší než oni,“ říká Santini pro britský The Guardian.

Boj proti online gigantům vede už od roku 2015. Lidé si od něj knihy objednávají přes Facebook nebo WhatsApp. Než udeřila pandemie koronaviru, jezdil prodávat knihy taky na různé veletrhy, teď si vydělává jen díky doručování až ke dveřím.

Přesto všechno si dokáže najít pozitiva. Lidé teď mají podle něj na čtení víc času. „Někteří zákazníci počítali, kolik knížek od března přečetli. A jsou to opravdu vysoká čísla,“ vysvětluje Santini.

Spolu s dalšími zhruba dvěma tisícovkami kolegů je také součástí online platformy Bookdealer, která funguje v Itálii od srpna. Lidem umožňuje vyhledávat jejich oblíbené tituly v nejbližších knihkupectvích a pak si je nechat přivézt domů. Navíc nabízejí prodejci i rady a konzultace ohledně výběru knih.

Čtěte také:

Zdroj: Librisottocasa Facebook, Wave News.

Předchozí článekDobyjte severní, jižní, východní a západní pól Prahy. Odměnou vám bude patník a málo lidí
Další článekNovomanželům překazil svatební hostinu covid, 200 jídel proto věnovali lidem s duševní nemocí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno