Skotsko si dlouho pohrává s myšlenkou, že děti by neměly tolik času sedět pouze ve školních lavicích. Naopak! I ve škole by měly děti trávit více času venku.

Možnosti vzdělávání v přírodě je nakloněná i ministryně pro děti a mládež, Maree Todd. Skotové hledají nejlepší způsoby, jak přesunout vzdělávání ze školních lavic do přírody.

Skotská premiérka Nicola Sturgeon varovala před možností, že by se děti do školy vrátily až v září. Proto odborníci přišli s návrhem vzdělávání v přírodě. To by mohlo pomoci splnit sociální odstup a další opatření kvůli koronaviru.

„Vzdělávání dětí v přírodě by mohlo pomoci minimalizovat rizika přenosu nákazy v době přechodu z izolace zpět do normálního režimu. Momentálně jsou ve Skotsku speciální školky, které jsou přizpůsobené tomu, že děti tráví celý den venku. Momentálně to zvažují i školská zařízení. Chceme, aby děti trávily venku mnohem víc času,“ řekla Toddová pro The Guardian.

Nutno připomenout, že pobyt v přírodě je součástí učebního plánu. Ambice jsou tuto formu vzdělávání rozšiřovat.

Odborníci pracují na tom, aby zpracovali výhody a rizika vyučování dětí v přírodě. Plán představí vládě během několika dní.

Čtěte také:

Zdroj: The Guardian.

Předchozí článekUlice Berlína se zavírají pro auta a mění se na dětská hřiště. Každý týden
Další článek„Vydržíte se na tuto ženu dívat opravdu do konce života?“ Odpověď přítele všechny srazila na kolena.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno