Mladá a krásná dívka, které se ve 24 letech převrátil život doslova vzhůru nohama. Milovala běhání a právě to se jí málem stalo osudným. Jeden den, jeden 100-kilomerový ultramaratón. Právě v průběhu toho bohužel natrefila na nový požár.

Turia Pitt ve žhavém pekle běhala čtyři hodiny. Ohnivý kruh se bohužel čím dál více uzavíral. Byla v pasti. Oheň se šířil tak rychle, že neměla kam utéct. Pud sebezáchovy přinutil mladou ženu skočit do plamenů a hledat cestu ven. „Uvízla jsem v odlehlé poušti. Strašně jsem se bála, nečekala jsem, že přežiju,“ vzpomínala na svém blogu.

Turia nakonec přežila. Utrpěla ale vážné popáleniny. „Amputovali mi 7 prstů, byla jsem přes půl roku v nemocnici. Mám za sebou asi 200 operací a zotavovala jsem se dva roky.“ Turia měla popáleniny na 65 % těla.

Foto: Instagram/turiapitt

Přesto všechno Turia zvedla hlavu a začala bojovat. Překonala všechny překážky a žije plnohodnotný život. Její velkou oporou je partner Michael.

Pro Friady Turia zavzpomínala. „Dva fyzioterapeuti se mnou cvičili a zkoušeli první kroky. Michael mi tenkrát tleskal a radoval se, jako kdybych právě dokončila triatlon. Byl mi obrovskou oporou. Celou dobu jsem myslela pouze na něj.“

Michael musel sám čelit nepříjemným otázkám. Jeden z novinářů se ho doslova zeptal. „Vydržíte se na tuto ženu dívat opravdu do konce života? Nenapadlo Vás od ní odejít?“

Michael ho však uzemnil. „Zasnoubil jsem se s její duší a charakterem, stále bude ženou mého života.“

Foto: Instagram/turiapitt

Michael se dokonce vzdal své práce, aby se mohl o Turiu postarat. Naučil se měnit obvazy a krmit ji. „Věděl přesně, kdy si mám vzít tabletku a jakou. Michael mi nikdy nedal najevo, že by na mě zanevřel pro to, jak vypadám. Byl do mé osobnosti zamilovaný před tím. A to je něco, co nám zůstalo,“ říká Turia.

Dnes, po 8 letech od nešťastné události, je Turia šťastnou maminkou, která inspiruje tisíce lidí. Je autorkou několika knih, věnuje se charitě a nezanevřela ani na maratóny.

Je majákem naděje pro ty, kteří si prošli podobnou zkušeností. Je šťastná a s ní i celá její rodina.

Čtěte také:

Zdroj: Dailymailnowtolove

Předchozí článekJak se děti vrátí do škol? Skotsko uvažují nad tím, že bude učit děti v přírodě
Další článekPrezidentka Zuzana Čaputová udělila milost matce 11 dětí. Žena byla obětí domácího týrání

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno