Když se v roce 2014 manželé Anglice a Mikael ze Švédska dozvěděli, že čekají miminko, byli štěstím bez sebe. Ve 20. týdnu těhotenství je však zasáhla drtivá zpráva.

Dozvěděli se, že jejich dcera Penny se narodí s fibulární hemimelií. Jde o vzácnou vrozenou chorobu, jejíž podstatou je částečná nebo úplná absence fibulární (lýtkové) kosti v končetině. 

Manželé se báli, že jejich dcerka nebude kvůli diagnóze žít šťastný život. „Nejdřív jsem se cítila zdevastovaná, protože jsem nevěděla nic o jejím stavu. Nebyla jsem si jistá, zda ji někdy uvidím usmívat se a užívat si života,“ řekla Angelica pro britský deník Daily Mail.

Penny se narodila v prosinci s deformací levé nohy. Hned po narození ji lékaři začali léčit. Cvičili s ní a na nožku jí dívali obklady.

Nic nepomáhalo. Když měla Penny jen 13 měsíců, před rodiči stálo těžké rozhodnutí. A to byla amputace.

Rodiče přiznali, že první dny po operaci pro ně byly velmi těžké. „Prvních pár nocí v nemocnici bylo velmi těžkých. Měla jen 13 měsíců, takže jsem se jí nemohla zeptat, zda má bolesti. Na začátku to bylo složité, ale po třech dnech už byla Penny opět sama sebou,“ vzpomínala Angelica.

Před maličkou Penny tak byla další obrovská výzva. Musela se naučit chodit s protézou. Naštěstí se rychle přizpůsobila a dokázala to už 8 týdnů po operaci. Z hendikepu vytvořila součást svého života a na protézu je velmi hrdá. Sama dokonce říká, že je stejná jako ostatní děti.

„Narodila se jako šťastné dítě. Každý den ji povzbuzujeme, aby věřila sama sobě. Ale ona nás o životě naučila mnohem víc,“ řekla hrdá maminka a dodala. „Naučila mě, že být odlišný, je dobrá věc a že bych se za to neměla stydět. A také to, že pozitivní přístup pramení z bezpečného prostředí a milující rodiny.“

https://www.instagram.com/p/B7D2TWVnS2R/?utm_source=ig_web_copy_link

Rodiče měli na začátku o svoji dcerou velké obavy. Ale každý den se Penny směje od ucha k uchu, běhá a skáče. Dokonce se naučila jezdit na kole. Penny se stala velkou inspirací nejen pro hendikepované.

View this post on Instagram

Det går ingen nöd på oss ✌🏽😎☀️

A post shared by Angelica Lundin (@angelicalundin_) on

Už jste četli?

Zdroj: Daily Mail, Dobré noviny.

Předchozí článekJízda řidiče sanitky se stala legendární a to díky ohleduplnosti dalších řidičů aut. Tuto jízdu obdivují miliony lidí.
Další článekHorolezec Mára Holeček je adeptem na mezinárodní ocenění Zlatý cepín. Na seznamu je hned dvakrát.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno