Šťastný konec má příběh z útulku a nemocnice pro vačnatce v australském Novém Jižním Walesu. Po půl roce ošetřování tam vypustili 1. července zpět do přírody koalu medvídkovitého, kterého napadl pes.

O návratu uzdraveného koalího medvídka Brandy Hill Clydea, kterému ale všichni říkají jen Clyde, informoval útulek Port Stephens Koala Hospital na sociálních sítích o den později.

Na záběrech jsou zachyceni dva ošetřovatelé, jak nesou zvíře v plastové přepravce vystlané eukalyptovými listy.

Z ní se nejdřív Clyde opatrně rozhlížel a pak vyskočil na strom v divoké buši v Glen Oak, což bylo jeho původní teritorium.

Tohle je pro Clydea velký den, téměř po šesti měsících, co se k nám dostal do péče poté, co se popral s velkým psem,“ říká na videu jeden z dobrovolníků.

Pracovníci organizace se starají o vačnatce v nouzi 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zraněným nebo nemocným koalům poskytují veškerou ochranu, péči i následnou rehabilitaci.

Zároveň je útulek spolu s nemocnicí, která má k dispozici pro své svěřence dokonce JIP nebo RTG, otevřen pro turisty a nabízí jim i možnost ubytování. Získané peníze pak jdou na provoz společnosti.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekRetrívr adoptoval hejno osiřelých káčátek. Už podruhé
Další článekNejhlubší pohled do vesmíru. NASA ukázala unikátní snímek

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno