Přesto, že egyptské zákony od roku 2008 nepovolují dětská manželství, tak zkorumpované státní orgány stále přivírají obě oči. Tisícům mladých holčiček, ale i chlapcům, teď konečně svítá na lepší časy. Egyptský kabinet ministrů schválil návrh zákona, jehož cílem je výrazné posílení zákazů dětských manželství.

Dětská manželství jsou v zemi stále velmi rozšířená a není tajemstvím, že pro egyptské rodiny je hlavním cílem získat peníze od bohatého ženicha, ale také dodržování tradic. Dívky za to vždy zaplatí obrovskou daň v podobě ztráty dětství, ale bohužel občas také zdravotními problémy. V novém návrhu zákona zní, že tyto děti nejsou dostatečně psychicky, ale také fyzicky vyspělé, aby byly schopné nést zodpovědnost za rodinu a výchovu dětí. Právě to přinutilo egyptské zákonodárce tvrdě zasáhnout a zabránit těmto praktikám.

Nový návrh zákona proto stanovuje, že manželská smlouva s člověkem pod 18 let, nebude moci být schválená. Navrhuje také, aby úředník, který má sňatek na starosti, o každém případu informoval státní zastupitelstvo.

V případě porušení zákona ministři navrhují přísné tresty. Úředníkovi, který takový sňatek povolí, hrozí pokuta až ve výši 10 tisíc eur a odnětí svobody. Zákon myslí i na ty, kteří by manželství iniciovali a také na rodiče. Ti by byli zbaveni rodičovských práv.

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno