Roušky všude a všichni. Bez výjimky.

Pro neslyšící je to ale velký problém, nerozumí. Odezírání ze rtů je v roušce zkrátka nemožné. To se rozhodla změnit Ashley Lawrence, vysokoškolská studentka z Ameriky. „Měla jsem pocit, že obrovská populace neslyšících byla prostě přehlížena. V panice jsme na ně zapomněli“ řekla Ashley.

Mladá dívka je studentkou univerzity v Kentucky se zaměřením na vzdělání neslyšících. Právě studijní obor ji motivoval k tomu, aby na neslyšící ani v “rouškové době“ nezapomínala. Začala pro ně tedy vlastnoručně vyrábět speciální roušky. „Všichni šijí doma roušky. Tak proč je neudělat úplně pro všechny? Všichni musíme komunikovat.“

V době karantény daly s maminkou hlavy dohromady. Vytáhly prostěradla a začaly šít roušky, které teď chce celý svět.

Obrázek: Ashley Lawrence

Jaké?

Takové, které mají plastový prostor v oblasti úst. Je průhledný, takže neslyšící mohou pohodlně odezírat ze rtů. Navíc jsou lépe vidět i výrazy tváří. „Naše roušky ale nejsou pouze pro neslyšící. Ale také pro ty, kteří slyší hůř, a odezírání ze rtů jim pomáhá. Navíc lidé mohou vidět emoce a to je pro neslyšící opravdu důležité,“ říká mladá žena.

Výrobky se snaží stále zdokonalovat. „Zkoušíme vyrábět roušky i pro ty, kteří mají naslouchátko. Tak, aby se rouška dala obvázat kolem hlavy.“

Ashley s maminkou navíc šijí roušky zdarma. „Jsou to speciální roušky pro lidi, kteří je takové opravdu potřebují. Nechci, aby za ně platili,“ dodává na závěr Ashley.

Napadá mě základní otázka: Nemlží se to? Podle obrovského úspěchu a zpětné vazby, je vše v pořádku.

Obrázek: Ashley Lawrence
Obrázek: Ashley Lawrence

Úvodní foto: Ashley Lawrence

Předchozí článekMiliony nových stromů pro Wales. Vláda chce národním lesem propojit oba konce země.
Další článekMalajsijská královna vaří obědy pro zdravotníky. „To je to nejmenší, co mohu pro svůj lid udělat.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno