Kriengkai Thatwakorn před několika lety viděl dokument, ve kterém skupinka lidí navštěvovala útulky a ze zanedbaných pejsků tvořila ostříhané krasavce. A to se mu stalo “osudným“. Kriengkai před sedmi lety odešel z práce, aby všechen svůj čas zasvětil pejskům v útulcích.

A jak řekl, tak udělal.

Kriengkai proto začal cestovat vlakem po celém Thajsku a vyhledávat útulky. Pejsky z ulice, o které nikdo neměl zájem, umyl, ostříhal a vyparádil tak, že si okamžitě našli nové majitele a domov.

Když se o pejsky postaráme, vyčistíme je, dáme jim podmínky pro lepší život. Každý pejsek, kterému jsme pomohli, byl adoptovaný,“ řekl. Kriengkai pro Reuters.

Útulky navštěvuje jako dobrovolník a žije jen z podpory lidí. Kvůli pandemii musel tři měsíce čekat, než se mohl vydat za svým posláním, za “svými“ pejsky, kteří potřebují jeho péči.

 Foto: Youtube Reuters

„Za poslední tři měsíce jsem byl hodně vystresovaný z toho, že nemohu za nimi cestovat. Měl jsem tam nedokončenou práci,“ vysvětluje.

Ještě před zavedením pravidel pro zastavení šíření viru, se dostal ke skupince nepřátelských psů, kterých se všichni báli a neodvážili se jich dotknout. Kriengkai to s nimi však nevzdal a pomohl i jim.

A dnes se opět vydal na cesty, za jeden den ostříhal 80 pejsků.

„Jsem taková černá ovce. Všichni si myslí, že jsem blázen, ale je mi to jedno. Pomáhám pejskům k lepšímu životu,“ dodal Kriengkai.  

Čtěte také:

Předchozí článekBěž s babičkou na kafe a s dědou na pivo, vybízí mladí Češi a zmenšují generační propast
Další článekMysleli si, že se potkali na univerzitě. Když mladá žena představila přítele mámě, ta odhalila milé překvapení

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno