Ty samé ochranné obleky, stejné pláště a roušky. Anonymita. Právě ta může působit na nakažené pacienty až nelidským dojmem. Zdravotníci jednotky intenzivní péče v italském Pratu se rozhodli, že si na své ochranné obleky nechají vytisknout své úsměvy.

 „Zdravotníci tím chtěli podpořit své pacienty. Aby věděli, že v nemocnici prostě nejsou sami,“ vysvětlila Daniela Amazziniová, která má personál nemocnice Sv. Štěpána na starosti.

Okamžik, na který se nezapomíná

Do sterilního prostředí tak zdravotníci vdechli lidskost. Ještě v březnu byla všechna JIP oddělení narvaná k prasknutí. Od dubna se naštěstí začala situace postupně zlepšovat.

Přesto na oddělení nemocnice v Pratu vozí ty nejvážnější případy. „V očích těch lidí je vidět bolest, samota a strach,“ přiblížila Beatrice Bettazziová, která na JIP pracuje. „Všichni kolegové se tak pokusili najít způsob, jak pacientům sdělit, že jsme jim nablízku,“ řekla listu Il Fatto Quotidiano.

„Když nás pacienti poprvé uviděli, usmáli se na nás a někteří se i dojali. Pro nás to byla chvíle, na kterou nikdy nezapomeneme,“ dodala.

Čtěte také:

Předchozí článekJak jsem ho znala já! Odešel Miloslav Stingl. Cestovatel, náčelník, spisovatel, etnograf a především gentleman
Další článekVIDEO: Jak se má novorozená sloní holčička? Od porodu až po dovádění venku a velkou kámošku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno