Období pandemie využili na naplnění jednoho z nejambicióznějších plánů. Desetiletí plné návalu turistů dalo Himalájím pořádně zabrat. Cesta na vrchol nejvyšší hory světa se změnila v obrovské smetiště.

Tým dobrovolníků se však rozhodl, že to tak nenechá. Pandemie koronaviru zabránila horolezcům ve výstupu na vrchol. Toho se rozhodli využít dobrovolníci, kteří za 47 dní vynosili z Everestu 2,2 tun odpadků.  Everest se topil hlavně v plechovkách, flaškách, plastech a nefunkčním horolezeckém vybavení.

„Vyčistit hory od odpadků je náročnější, než jen vylézt na vrchol a udělat si pár fotografií. Musíme v horách strávit několik dní hromaděním odpadků a pak ho vynést z kempů. Tento odpad byl v horách celé dekády,“ vysvětluje dobrovolník Bally Peak Outlook ve videu, které dokumentuje jejich práci.

„Když je celý svět v lockdownu, myslím si, že se lidem líbí myšlenka, že jsou to lidé jako my, kteří se uprostřed ničeho snaží vyčistit naši planetu,“ dodal.

Foto: Instagram/ Bally

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekLedničky solidarity. Jídlo, které nestihnou sníst, odkládají do veřejné ledničky. Francouzi pomáhají lidem v nouzi
Další článekVýznamný objev: Čeští vědci mají protinádorovou látku, která zabraňuje metastázování

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno