Chile téměř po pěti měsících částečně uvolnilo příšná koronavirová opatření. Někteří lidé karanténou bohužel přišli o práci a peníze jim nestačí ani na jídlo. Další dokonce skončili na ulici. Právě na ty myslí dobročinný Batman.

Muž se převléká za Batmana, protože nechce, aby ho lidé poznali. Má velké srdce a v těžkém období se rozhodl, že pomůže těm, kteří to nejvíc potřebují. Každý den tak projíždí ulicemi Santiaga a rozváží lidem bez domova teplé jídlo.

Jeho pomoc ocenilo mnoho lidí. Podívejte se kolem sebe a zhodnoťte, zda nemůžete věnovat trochu času, trochu jídla, trochu přístřeší, nebo občas povzbudivé slovo těm, kteří to potřebují,“ řekl záhadný hrdina. Kostým je podle něj i k tomu, aby společně s jídlem přinesl také smích a radost.

Opatření zavedená kvůli pandemii covidu-19 silně zasáhly chilskou ekonomiku. Nezaměstnanost vystřelila na více než 12 procent, to je nejvyšší údaj za posledních deset let. Navzdory obleku Batmana jeden z obdarovaných uvedl, že je mu pravý význam počínání záhadného dobrodince jasný. „Cením si toho jako gesta jednoho člověka druhému,“ řekl.

Není to však jediný Batman.

Například 19-letý mladík ze San Jose v Kalifornii se za Batmana převléká už přes rok. Tahá za sebou vozík plný jídla, vody a vše rozdává lidem bez domova. Ti, kteří ho znají, říkají, že je to člověk s velkým srdcem.

Batman | Foto: Reuters

Už jste četli?

Zdroj: Reuters, ABC7 News.

Předchozí článek„Moje jediné přání v životě je mít rodinu,“ řekl nedávno chlapec, který šest let čekal na adopci. Teď ho chtějí tisíce rodin
Další článekVideo: Budeš mým svědkem? Vzkaz v lahvi pro bratra s Downovým syndromem dojímá svět

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno