Čtyři z deseti Britů tvrdí, že jejich novoroční předsevzetí pro rok 2022 zahrnují snahu „být zelenější“. Ukazují to výsledky nového průzkumu, kterého se zúčastnily dva tisíce lidí.

Anketa dále ozřejmila, že 27 procent lidí se zeleným předsevzetím plánuje používat chladnější mycí cykly a bezmála třetina se pokusí omezit konzumaci masa. Mezi další změny, které lidé příští rok chtějí realizovat, patří neustálé nošení znovu použitelných lahví na vodu (33 procent), zkrácení doby sprchování (25 procent) a pěstování vlastní zeleniny (24 procent).

Více než polovina Britů (56 procent) uvedla, že by jim v zelenějším životním stylu pomohlo, kdyby lépe pochopili, jak funguje jejich ústřední topení. Až 75 procent dotazovaných přiznalo, že i když se běžně nikdy svých předsevzetí nedrží, tentokrát to udělají, protože chtějí zachránit planetu.

Boj proti změně klimatu je nejoblíbenějším důvodem pro udržitelnější život pro 44 procent respondentů, 41 procent doufá, že bude mít pozitivní dopad na místní divokou přírodu. Čtyři z deseti se také těší, že jim ekologičtější fungování přinese snížení výdajů za energie, 37 procent věří, že jim zelená předsevzetí pomůžou zlepšit zdraví.

Průzkum dále zjistil, že devět z deseti lidí, kteří mají zelená předsevzetí, věří, že ačkoli jsou jejich plány ovlivněné rostoucími cenami energie, snažili by se žít udržitelněji i bez této motivace. A stejný počet lidí si myslí, že malé kroky, jež podniknou v roce 2022 k udržitelnějšímu žití, povedou v následujících letech k větším globálním změnám.

Další podrobnosti i seznam zelených předsevzetí Britů pro rok 2022 najdete na webu Good News Network.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno