Nový trend na TikToku míří proti nerealistickým ideálům krásy, které podporuje používání beauty filtrů. Místo toho oslavuje přirozený vzhled.

Filtry na sociálních sítích původně sloužily k vytváření různých vtipných videí, rychle se však změnily v dystopickou technologii měnící obličeje, která upravuje lidskou tvář na základě současných beauty standardů. Jde například o přifouknuté rty, zúžený nos, bezchybnou pleť nebo husté řasy. Výsledky úprav s použitím těchto filtrů mají škodlivý dopad na naše duševní zdraví a sebevědomí.

Dazed Digital píše, že k plastickým chirurgům a kosmetologům chodí čím dál víc lidí, kteří jim ukazují filtry upravená selfie a chtějí vypadat jako na fotkách. Pro tuto poruchu existuje dokonce odborný název –⁠ snapchatová dysmorfie.

Podle výsledků průzkumu společnosti Dove 50 % dívek věří, že bez úprav fotek nevypadají dost dobře, 60 % je naštvaných, když jejich skutečný vzhled neodpovídá digitální verzi. Proto je nejnovější tiktokový trend tak vítanou a osvěžující změnou. V rámci aplikace je označován dokonce za nejzdravější a přibývá lidí, kteří odmítají používání filtrů ve prospěch přirozené krásy.

Tiktokeři tak zveřejňují příspěvky, kde začínají s upraveným obličejem pomocí filtru, díky kterému mají plnější obličej nebo make-up včetně kouřových očí, opálení či tvářenky. Poté je vidět, jak filtry odstraňují a odhalují reálný vzhled.

Předchozí článekŠťastný biatlonista Michal Krčmář na světě přivítal svého následníka trůnu a světu ohlásil: Jsem táta!
Další článekDanovi s Downovým syndromem nedávali šanci. Bojoval a teď je z něj úspěšný sportovec

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno