Vedení Paříže má v plánu během olympijských her v příštím roce zakázat používání jednorázových plastů. Oznámila to starostka Anne Hidalgová jako příspěvek k boji proti znečištění životního prostředí plasty. 

,,Rozhodli jsme se udělat z olympijských her první velkou akci bez jednorázových plastů,“ řekla Hidalgová na tiskové konferenci během mezinárodního fóra starostů proti znečištění plasty.

Podle agentury Reuters budou smět diváci na olympijské soutěže pouze bez plastových lahví. Opakovaně použitelné kelímky budou sloužit i k občerstvení během olympijského maratonu.

Americký nápojový gigant Coca-Cola, který je sponzorem her, bude své výrobky distribuovat ve skleněných lahvích a na více než 200 čepovacích zařízeních.

,,Plastový odpad je stále hlavním celosvětovým problémem. Každý rok kvůli požití plastového odpadu zahyne 14 000 savců a 1,4 milionu mořských ptáků,“ uvedla kancelář pařížské starostky v prohlášení.

Organizátoři pařížské olympiády chtějí rovněž snížit uhlíkovou stopu na polovinu ve srovnání s letními hrami v Riu de Janeiro v roce 2016 a v Londýně v roce 2012. Minulé hry v Tokiu byly kvůli pandemii koronaviru bez diváků.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK

Předchozí článekAngličan v práci myje okna, ve volném čase čistí ulice a chodníky od žvýkaček
Další článekManželka říká, že mám místo mozku včelu, směje se oceněný včelař

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno