Pětiletý chlapec ze severoamerické Georgie prokázal mimořádné hrdinství, když jeho domov zachvátil požár. Neztratil hlavu a zachránil zbytek rodiny. Za svou odvahu bude jmenován čestným hasičem a obdrží také mimořádnou cenu, kterou většinou dostávají jen profesionální záchranáři.

V neděli ráno se malý Noah vzbudil a zjistil, že je dětský pokojíček plný kouře a plamenů. Chlapec však zachoval chladnou hlavu a začal jednat. Vyskočil z postele, popadl dvouletou sestru a vynesl ji z domu jediným dostupným východem, kterým bylo otevřené okno. Do pokoje se ještě vrátil, abych zachránil svého psa. Poté utíkal do vedlejšího stavení, kde bydlí jeho strýc a společně pomohli odvést do bezpečí i zbytek rodiny. V domácnosti se v tu dobu nacházelo ještě šest dalších lidí a díky Noahově pohotové reakci všichni přežili.

Our hero! 5 year old Noah Woods recently woke up to find his bedroom on fire. The only available exit was a window. He…

Zveřejnil(a) Bartow County Fire Department dne Úterý 11. února 2020

Hasiči byli z jeho činu ohromení.

„Zažili jsme už případy, kdy se díky dětem zachránila celá rodina. Ale tenhle případ je výjimečný,“ řekla velitel hasičů města Bartow Dwayne Jamise pro CNN. Celý požár podle jeho slov způsobila přetížená zásuvka v dětském pokojíčku.

Záchranáři, kteří na místo dorazili, pak sdělili, že Noah a další členové jeho rodiny skončili jen s menšími popáleninami a žádné vážné zdravotní problémy u nich nevznikly.

„Díky milosti boží jsme se všichni dostali z domu. Kdybychom neměli Noaha, možná bych tu už dnes nebyl,“ napsal chlapcův dědeček David Woods v příspěvku na crowdfundingovém webu GoFundMe. Tam teď rodina vybírá peníze na opravu svého domova. O chlapcově hrdinském činu se doslechl dokonce guvernér státu Georgia, Brian Kemp, který odvážný čin ocenil v osobním dopise.

Zdroj: Aktuálně. Úvodní foto: Facebook/Bartow County Fire Department

Předchozí článekSkvělé: Skládku odpadu Michail změnil na krásný borovicový les.
Další článekMalý zázrak: Růst emisí v energetice se v roce 2019 zastavil.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno