Zdá se, že koronavirus je v Evropě pomalu na ústupu. Země opatrně uvolňují opatření a mnozí z nás se těší, až si opět sedneme do své oblíbené hospůdky. S rodinou a přáteli.

Na kloub tomu přišli v Amsterdamu. Mediamatic ETEN své brány otevře 21.5. Kvůli koronaviru však musí dodržovat různá opatření – 1,5 metrový odstup.

A podnik si poradil bravurně. Restaurace je součástí velkého komplexu, pod které spadá i umělecké centrum. Kreativita proto není problém. Hosté se proto mohou posadit do malých “skleníků“ s nádherným výhledem. Omezí se tak hrozba nákazy.

„Byl to jeden z nejpřijatelnějších nápadů z velkého množství, které jsme vymysleli,“ řekl zakladatel společnosti

Mediamatic Willem Velthoven pro NL Times. Zároveň zdůraznil, že lidi tuto novinku báječně přijali. „Rezervace na poslední květnový týden jsou vyprodané,“ radoval se.

V jednom “skleníku“ budou zatím moci sedět tři zákazníci. Kapacita je ovšem větší. „Jsme stále opatrní,“ uvedl na pravou míru Willem.

Foto: Repro foto: Mediamatic/ Anne Lakeman, Willem Velthoven

Máme větší skleníky. Ale to, jak je budeme využívat, záleží na tom, jak se bude situace vyvíjet. V případě rodiny jsou větší skupinky povolené,“ doplnil ještě.

“Skleníky“ tak mohou omezit šíření viru mezi lidmi a poskytnout větší soukromí. Lidé se vzájemně lépe uslyší a prostory jsou navíc estetické.

Čtěte také:

 Foto: Repro foto Mediamatic/Anne Lakeman, Willem Velthoven

Předchozí článekZelené plovoucí ostrůvky vrátí život do zapomenutých částí Kodaně. Lidé je budou moc využít jako svůj park.
Další článekToulavá kočka přinesla své koťátko přímo na pohotovost, aby jim lékaři pomohli.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno