Rozsáhlé požáry, které pustoší Austrálii, jsou každý den horší.  Celý svět sleduje boj hasičů a dobrovolníků, kteří situaci nevzdávají. A každý den se objeví nový příběh. Takový, který dává naději.

Zdroj: youtube.

Každý den všichni sledujeme hrozivou situaci v Austrálii, přispíváme na pomoc a držíme palce, aby začalo pršet. Ale každý den se odněkud vynoří příběh, nad kterým se člověk zastaví a možná si řekne, že zvířatům ještě dokážeme alespoň trochu pomoci.

V posledních dnech se objevilo video, kdy dva mladí sourozenci riskovali své životy, aby pomohli zvířatům. Teprve 19letý Micach se svým 18letým bratrem Calebem vzali auto a vydali se na Klokaní ostrov vstříc ohnivému peklu. Právě Klokaní ostrov patří k nejhůře zasaženým oblastem, navíc je to domov pro koaly.

Dvěma teenagerům se nakonec z plamenů povedlo zachránit asi dvacet malých zvířátek. Zraněné koaly poté převezli do bezpečí, kde se o zvířata, která přišla o  svůj domov, starají stovky dobrovolníků. Mladí sourozenci se rozhodli, že o koaly budou pečovat do té doby, než budou moc zpátky do přírody.

V plamenech, kde svůj život ztratila už asi miliarda zvířat, může číslo 20 vyznít jako úplně zanedbatelné. Nicméně je to dvacet životů, které do budoucna můžou přispět k obnově přírody. 

Zdroj: youtube

Zdroj: Dobré noviny.

Úvodní fotografie: youtube.

Předchozí článekTo je ona! Nekrásnější alej Česka má čtyři kilometry, tvoří ji 540 stromů.
Další článekČuník se zakoukal do reportéra. Ten před roztouženým pašíkem nestihl utéct.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno