Stovky obyvatel města Edmonton na západě Kanady zažily velké vánoční překvapení. Přede dveřmi svých domů lidé našli na Štědrý den obálky s básní a dárkovou poukázkou na částku 250 kanadských dolarů (přes 4 tisíce korun). Peníze jim rozdal „Secret Santa“, informovala o tom kanadská média.

Báseň byla poselstvím naděje a solidarity, které jsou tak potřebné v době pandemie Covid-19. Podle televize CBC, která záhadného dobrodince kontaktovala emailem, byly obálky doručené 400 lidí v jedné ze čtvrtí města Edmonton v provincii Alberta v západní Kanadě.

Tajemný Santa vysvětlil, že obdarovat stovky lidí se rozhodl právě proto, že hodně lidí má za sebou velmi těžký rok a on sám má prostředky, aby pomohl. „Doufám, že díky tomu mají lidé pocit, že svět je ještě plný dobra a že svítá na lepší časy,“ citovala CBC vysvětlení Santy.

Jednou z obdarovaných byla i Elisha Tennantová, obyvatelka čtvrti North Glenora, která přišla v době pandemie o práci. Ta řekla, že se při čtení básně rozplakala. Dodala, že díky darovaným penězům má její rodina měsíc trochu klidu a prostředky na to nejnutnější.

Znění dopisu.

,,Neznám Vás, vy mě také ne. Tento rok se všichni cítíme na konci sil, takže doufám, že Vám tento malý dáreček dodá naději. Celý svět není tak temný, jak se občas zdá. Pokud ho hledáte, uvidíte tam světlo. Pokud víte, co tím myslím. Následujících šest měsíců bude každý den delší a plný většího množství světla. Po roce 2020 stále stojí a vyjdete z něj ještě silnější. Jste bojovník, zvítězíte. Cokoliv se chystáte udělat, nezapomeňte si věřit. Nepotřebujete tento dáreček? Potom prosím, dejte žezlo dále. Protože to je cesta, jak bude naděje pokračovat.

Odkaz od Santu Foto: Facebook/Leigh-Ann MacNaughton

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekV Česku vzniká nová škola pro ekologické zemědělce, nabídne praxi u farmářů
Další článekJako plátno slouží malířce použité čajové sáčky. Tvoří na nich nádherné umění

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno