Velmi ojedinělou techniku používá pro svá díla umělkyně Ruby Silvious. Je známá miniaturními obrazy a kolážemi, které maluje a kreslí na použité sáčky od čaje. Původně koníček se pro ni stal obživou, které se věnuje téměř každý den v roce – konkrétně 363 dní. V tomto duchu funguje její projekt z roku 2015 s názvem 363 Days of Tea, který vzbudil reakce nejenom u sledujících na Instagramu, kterých má přes 25 tisíc, ale také u světových médií.

Foto: Ruby Silvious

Hlavním záměrem její tvorby je motivovat lidi, aby byli kreativnější a přemýšleli nad rámec umění, stejně jako to ona dělá s čajovými pytlíky. Sama to zmiňuje na webové stránce, kde jsou k vidění její díla a další projekty, na kterých pracuje.

Foto:Ruby Silvious

Kreativní myšlení, které umělkyně aktivně propaguje, ukazuje i na různých propojeních jednotlivých výtvorů. Použité sáčky například sešívá nebo různými způsoby rozstřihává. Tvrdí, že na větším „čajovém plátně“ zachycuje přirozenost a každodennost existence.

Foto:Ruby Silvious

Mezi její oblíbená díla patří obrazy zachycující člověka snažícího se projít hlubokým sněhem, ruch velkoměsta, střípky lidského obličeje nebo roušky pověšené na šnůře. To a mnohem více se promítá i do knih, které píše. Tou poslední je Reclaimed Canvas z roku 2019.

Foto:Ruby Silvious
Foto:Ruby Silvious

Čtěte také:

Zdroj: Rádio Wave.

Předchozí článekStovky lidí zažily vánoční zázrak. Před jejich domy je čekalo nádherné překvapení. „Jste bojovník, zvítězíte.“
Další článekSenioři dokazují, že na věku vůbec nezáleží. Stylový pár poutá pozornost lidí z celého světa

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno