Pro ekologický aktivismus neexistuje žádné věkové omezení. Příkladem je jedenasedmdesátiletá Švédka Dorothee Hildebrandt. Důchodkyně ze skandinávské země se totiž rozhodla ujet téměř dva a půl tisíce kilometrů z domovského Katrineholmu do skotského Glasgow, kde se bude od 1. listopadu konat Konference Organizace spojených národů o změně klimatu.

Když žena v mém věku dokáže kvůli klimatu dojet na kole až do Glasgow, pak musí političtí vůdci udělat všechno, co můžou, protože klimatická krize je velmi vážná,“ prohlásila mimo jiné aktivistka. Na webu o tom informuje Radio Sweden, které zveřejnilo rozhovor s paní Hildebrandt.

Na cestu se vydala už 1. září, kdy ujela první část cesty z rodného města, ležícího 140 kilometrů jihozápadně od švédské metropole Stockholmu. Dále pokračovala přes Dánsko, jižní Německo a Holandsko, následně trajektem na Britské ostrovy. Matka čtyř dětí uvedla, že ji k ekologickému aktivismu inspirovala krajanka Greta Thunberg.

Foto: kkuriren.se

„V Katrineholmu jsem založila skupinu, se kterou se každý pátek scházíme před radnicí. Když jsem zjistila, že se bude 26. klimatický summit konat v Evropě, věděla jsem, že tam musím vyrazit. Musíme jim dát jasně najevo, že je nejvyšší čas, aby začali konat. Oni totiž zatím pořád jen mluví,“ popsala své aktivity a záměr švédskému rádiu.

Cestu do místa konání Konference OSN o změně klimatu jí zkomplikovalo několik covidových kontrol a testů. Místo přespávání v hotelech nebo hostelech volí po cestě ubytování v soukromí u lidí, kteří nabízejí nocleh poutníkům.

Stanovila si, že chce denně na svém růžovém elektrickém kole ujet minimálně 60 až 70 kilometrů. Přímo do Glasgow by měla dorazit v neděli, tedy přesně den před startem konference. Zpět do Švédska už hodlá jet vlakem.

Obrázek
Foto: Twitter/www_traveller

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekV okolí rezervace divokých koní ubylo černých skládek. Dobrovolníci odklízeli hlavně staré pneumatiky
Další článekVesnici chyběli pracovníci, chtěla je přilákat na parcely zdarma. Zájem byl obří

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno