Pomoc potřebovali okamžitě. Proto se rozhodl mladý muž z Bombaje Shahnawaz Sheikh prodat své SUV, aby za získané peníze mohl nakoupit kyslíkové bomby pro své nemocné sousedy. Nedostatek kyslíku hlásí nemocnice po celé Indii, dostat se na volné lůžko je stále velký problém. Za prodej svého auta se mu podařilo nakoupit asi 160 kyslíkových bomb. Ale to není vše, za poslední rok tento mladý muž už pomohl více než čtyřem tisícům lidí.

Podařilo se mu zařídit také dispečink, prostřednictvím kterého dokáže rychleji pomoci tam, kde je to nejvíce třeba. Shahnawaz začal svému okolí pomáhat ihned po vypuknutí pandemie. Indická média připomínají jeho příběh, aby upozornili na to, že přesně takové hrdiny teď země potřebuje nejvíce.

„Hrdinové jako Shahnawaz Sheikh jsou v tuto chvíli neskutečně potřební. Celá země čelí nedostatku kyslíkových bomb, volných lůžek v nemocnicích a léků na boj s Covidem,“ připomíná Indiatoday. Sociální sítě tak zaplavil příběh mladého muže, který by mohl motivovat také ostatní k pomoci, kterou země momentálně nejvíc potřebuje.

Mumbai Man Sells SUV COVID Patients Oxygen
Foto: Facebook.
Mumbai Man Sells SUV COVID Patients Oxygen
Foto: Facebook.

Čtěte také:

Zdroj: Dobré noviny.

Předchozí článekNizozemská města přišla na to, jak udržet populaci včel. Zavádí včelí zastávky a hotely
Další článekMnozí je nesnášejí, ale neprávem. Vosy jsou užitečné, ukazuje nová studie

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno