Na Tchaj-wanu proměnili nevyužitou stanici metra na farmu. Město v ní udržitelným způsobem pěstuje zeleninu. Podle serveru Euronews to umožňují pokročilé metody vertikálního zemědělství.

„Jestli se něčeho lidé v běžném zemědělství bojí, tak je to používání pesticidů,“ říká Julia Yang ze společnosti Unimicron Technology, která farmu v metru spravuje. Právě používání těchto látek se na farmě ve stanici Nanjing-Fushing v Tchaj-peji vyhýbají.

Čtyřicet metrů čtverečních velké hydroponické zařízení využívá LED osvětlení a sterilní prostředí, aby používání pesticidů a herbicidů eliminovalo. „Pomocí hydroponického zemědělství nemáme problém s vajíčky hmyzu,“ vysvětluje Yang, proč nemusí farma používat pesticidy.

Farma využívá špičkové vybavení, pomocí kterého reguluje světlo, teplotu a živiny nezbytné pro růst rostlin, například salátu. „V současnosti vyprodukujeme asi 180 balení salátu týdně, každé váží zhruba 200 gramů,“ vysvětluje Winnie Chan ze společnosti Unimicron Technology.

Vertikální farmaření, označované také jako chytré, je na Tchaj-wanu kvůli nedostatku pracovníků v zemědělství velmi populární. Technologické firmy vyvíjející chytré farmy navíc mohou lépe uspokojit poptávku na pracovním trhu, protože nabízejí lépe placená zaměstnání.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekŘecko dokázalo pokrýt veškerou spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů
Další článekVe Švýcarsku díky ochraně přírody a hloubení rybníků přibývá ohrožených žab

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno