Červnové číslo britského Vogue není věnované žádné významné osobnosti. Je poctou pro milióny pracovníků první linie ve Velké Británii. Díky nim totiž může společnost fungovat.

Módní časopis si na svoji titulní stranu vybral tři ženy z první linie. Sestřičku z nemocnice, strojvedoucí z vlaku a prodavačku.

Narguis Horsford, strojvedoucí.

Narguis pracuje ve vlacích už deset let. Jezdí na dvou trasách:Willesden Junction- Stratford a Gospel Oak – Barking. 

Žije sama na severu Londýna. Vstává velmi brzy, ve 1:30 ráno. S rodinou se v době pandemie nemůže vídat.

Nemám strach, že chodím do práce. Ale stále se nesmím vídat se svojí rodinou, protože jsem v první linii. Mají o mě strach, hlavně babička. Celá situace nám ukázala, že je život krátký a nic nemůžeme považovat za samozřejmost,“ říká.

Narguis se nepovažuje za hrdinku. „Pouze vozím do práce klíčové pracovníky,“ dodala.

 Foto: Vogue

Rachel Millar, 24 let, sestřička.

Rachel vyrostla v Severním Irsku. Už třetím rokem pracuje jako porodní asistentka v nemocnici Homerton ve východním Londýně.

Říká, že se všichni v nemocnici snaží se situací popasovat tak, jak nejlépe dovedou. I když je to někdy těžké.

 Foto: Vogue

Anisa Omar, 21, prodavačka.

Anisa při práci ještě dodělává vysokou školu. S rodiči žije v Islingtone. Dříve prý prodavačky všichni vnímali jako ty, kterým si mohou postěžovat.

„Ale teď se k nám chování s větším pochopením a respektem. Vidí, že tu trávíme celé dny, zatímco oni neopouštějí své domovy. Lidé jsou o moc milejší, vnímavější a vřelejší,“ popisuje mladá žena. Dodala, že je ráda, že může zákazníkům v těchto dnech věnovat úsměv.

 Foto: Vogue

Čtěte také:

Zdroj: Vogue

Předchozí článekFotografie, které dokazují, že protesty v USA nejsou jen o násilí. Jsou také o vzájemném respektu a solidaritě
Další článekMysleli si, že zůstanou na ocet. Potkali se v posilovně a spolu shodili 262 kg. Pak přišla nejkrásnější tečka

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno