Po několika měsících v karanténě, kdy domov pro seniory v severním Londýně nesměl nikdo navštívit, dostal koordinátor aktivit skvělý nápad, jak oživit atmosféru. Robert Speker se rozhodl využít toho, že rád fotí. Vymyslel, že s důchodci vytvoří kopie přebalů legendárních alb.

„Vzhledem k tomu, že těžká situace ohledně pandemie koronaviru stále trvá a nevíme, kdy se vše změní a rozvolní, je potřeba více než kdy jindy udržet naše klienty šťastné, plné elánu a zabavit je,“ řekl Robert v pečovatelském domě Sydmar Lodge Care v Edgwaru. 

Vzniklé fotografie jsou kopiemi kultovních přebalů alb, jako například alba 21 od Adele, London Calling od The Clash nebo Aladdin Sane od Davida Bowieho. „Strašně jsme se u toho nasmáli.“ 

Fotografie slaví takový úspěch, že se fanoušci dožadují celého kalendáře s těmito přebaly. „Jedním z hlavních cílů projektu ale bylo ukázat, že pečovatelské domy nemusí být jen smutným prostředím, a to ani během pandemie,“ dodal Speker. „Ty fotky mě neskutečně dojímají. Připomínají mi mou 97letou babičku, která vždycky říkala, že se uvnitř cítí na osmnáct,“ shrnula ve svém příspěvku na Twitteru pocity všech fanoušků uživatelka JolieSumo.

Už jste četli?

Zdroj: Rádio Wave.

Předchozí článek„Neměly jsme jako děti co jíst.“ Z popelářského mundúru se nakonec dostal až na Harvard!
Další článekChlapec riskoval život, aby chránil sestru před rozzuřeným psem. „ Kdyby někdo musel zemřít, myslel jsem si, že bych to měl být já.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno